Игуаин отново разплака Лацио (видео)

Аржентинската звезда на Наполи Гонсало Игуаин отново се превърна герой за своя тим. Бившият нападател на Реал Мадрид донесе победата с 1:0 на “Олимпико” срещу Лацио в битката за третото място. Голаджията се разписа в 18-ата минута с мощен удар от малък ъгъл и разплака отново “орлите”, които отстъпиха третата позиция. Игуаин вече има шест гола срещу Лацио от три мача в Серия “А”, след като миналата година отбеляза два гола в Рим при успеха с 4:2, а при втората победа със същия резултат на “Сан Паоло” се отчете с хеттрик. Днешният му гол бе негов 10-и в първенството.

Тимът от столицата започна по-добре, въпреки проблемите в състава и липсата на Стефано Маури, Фелипе Андерсон, Федерико Маркети и Стефан де Фрай. Въпреки това Гонсало Игуаин бе точен с хубав гол от малък ъгъл в 18-ата минута.

В 31-ата минута Марко Пароло с глава бе близо до равенството, но нацели горната греда след центриране на Кристиан Ледесма от фаул. Луис Педро Каванда пропусна най-чистото положение в 37-ата минута, останал очи в очи с Рафаел Кабрал, когато стреля във вратаря.
Втората част гостите стояха по-добре на терена, като на контраатака Игуаин бе на сантиметри от втори гол. Балде Кейта, Антонио Кандрева и Пароло имаха възможност за гол, но такъв не падна във вратата на гостите. Кайехон с гърди в 92-ата минута дори можеше да удвои, но Раду изби от голлинията.
Така Наполи записа девета победа и с актив от 33 точки е еднолично на третото място. Лацио се смъкна на четвърто след шестата си загуба с актив от 31 точки. Другата седмица момчета на Стефано Пиоли имат ново домакинство срещу Милан. Играчите на Рафаел Бенитес първо имат мач за Купата на Италия, след което приемат Дженоа в първи мач от втория полусезон.