Реал Мадрид си върна самочувствието, Кристиано вече е головият властелин при визитите (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид затвърди първата си позиция след успех с 3:0 като гост на Хетафе в обеден мач от 19-ия кръг на Примера. През първото полувреме "лос бланкос" не успяха да поведат на своя съперник, но след почивката голове на Кристиано Роналдо (63 и 78) и Гарет Бейл (67) донесоха успеха, върнал им увереността след отпадането за Купата на краля. Интересното е, че със своите две попадения португалската машина вече има най-много голове за всички времена що се отнася за голове при гостувания от Ла Лига (89). "Седмицата" вече е и трети най-добър реализатор в историята на клуба с 289 гола. Пред него остават само Алфредо ди Стефано (307) и Раул (323). С успеха Реал Мадрид запази лидерското си място при преполовяването на сезона.

Хетафе - Реал Мадрид Наставникът на европейския клубен шампион Карло Анчелоти разчиташе на най-доброто, с което разполага. Рафаел Варан зае мястото на контузилия се в срещата с Атлетико Мадрид Пепе. В предни позиции нямаше изненади: Гарет Бейл, Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Кике Санчес Флорес подреди 4-2-3-1 с централен нападател Алваро Васкес.

Хетафе - Реал Мадрид Срещата започна спокойно и без положения. Първата опасност пред вратата на Жорди Кодина дойде в 11-ата минута. Марсело се включи в атака и след комбинация с Бензема шутира опасно над гредата. В 13-ата страничният рефер сбърка и спря много опасна акция на домакините. Алваро Васкес излизаше сам срещу Икер Касийяс. "Лос бланкос" трудно намираха пространства пред и в наказателното поле на своя градски съперник. В 26-ата Роналдо получи топката на 15-ия метър от голлинията, ала шутът му беше блокиран.

Хетафе - Реал Мадрид В 29-ата Бензема навлезе хитро по аутлинията и върна назад към бялата точка, където Хамес Родригес не съумя да изпрати топката към вратата заради крак на защитник. Минута по-късно френската "деветка" на гостите от "Сантиаго Бернабеу" отново се измъкна от отбраната, но Кодина протегна крак и отрази ниския шут.

Хетафе - Реал Мадрид В 37-ата Иско отправи техничен фалцов удар от 20 метра и стражът изби с една ръка над гредата. "Сините" сътвориха нелоша контра в 39-ата минута, завършила с неточен изстрел на Самир. В 42-ата бившият футболист на "лос меренгес" Педро Леон проби добре отдясно, върна към пеналта, но Пабло Сарабия не намери добре топката от движение. В 45-ата Тони Кроос шутира мощно и фалцово от 19 метра и топката разтресе напречната греда.

Хетафе - Реал Мадрид - 0:3 Второто полувреме започна със силен натиск на световните шампиони. В 52-ата минута Роналдо овладя на втората греда, центрира високо, но не се намери кой да стреля. Минута по-късно Хамес изведе Бензема, а той отправи силен изстрел от 18 метра - Кодина се намеси вещо. В 57-ата колумбийската "десетка" шутира от 19 метра, стражът спря топката и после я улови.

Хетафе - Реал Мадрид - 0:3 В 63-ата "синята" стена беше пробита. Бензема за втори път този мач нахлу по аутлинията и технично върна топката, където Кристиано насочи неспасяемо в мрежата. Любопитното е, че това беше попадение номер 88 за CR7 при гостуванията в шампионатни срещи. Това е ново върхово постижение, след като Раул остана на второто място с 87. Четири минути по-късно експресно пристигна и вторият гол. При скоростно нападение Хамес центрира отляво, Бейл беше оставен сам и с едно докосване търкули топката покрай вратаря - 0:2.

Хетафе - Реал Мадрид - 0:3 В 72-ата Кристиано изпълни мощно пряк свободен удар, вратарят не помръдна, а топката профуча остро покрай далечната греда. В 78-ата Хамес записа втора асистенция в срещата, а Роналдо отбеляза своето попадение номер 28 в Ла Лига през този сезон. Португалецът беше изпуснат в наказателното поле и реализира с глава. Тимът на Карло Анчелоти понамали темпото и допусна Хетафе в опасна близост. В 86-ата Алваро Васкес направи голям пропуск, след като стреля в близката греда от едва четири метра. В крайна сметка домакните не успяха да вкарат почетен гол.

Хетафе - Реал Мадрид - 0:3 Реал записа 15-ата си победа от 18 срещи в първенството. Хетафе е на 15-а позиция и ще се бори за оцеляване. Кристиано Роналдо пък изравни рекорда на Лионел Меси от 28 гола за един полусезон. Трябва да се отбележи, че "лос бланкос" имат и отложен мач със Севиля, където португалецът може да задмине своя аржентински съперник.