Бербатов с цял мач при трудна победа на Монако (видео)

Димитър Бербатов бе титуляр и остана през целия мач на терена при победата с 1:0 на неговия Монако над  Нант в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Успехът на монегаските дойде доста трудно, като единственото попадение падна в средата на втората част и бе дело на Бернардо Силва.

През първата част двата тима действаха предпазливо и чистите положения пред двете врати почти липсваха. Едиснтвено Яник Ферейра Караско действаше по-активно в предни позиции за монегаските, но действията му също не застрашиха много вратата на "канарчетата".

След почивката Монако вдигна оборотите и на няколко пъти бе близо до гола. Ферейра Караско пропусна в 62-ата минута от чиста ситуация, но в 73-ата минута домакините триумфираха. При едно центриране от ляво към Бербатов топката в крайна сметка стигна до Бернардо Силва, който я прати в мрежата от границата на малкото наказателно поле. Последва активизация на гостите и буквално в последната секунда на мача те можеха да стигнат до драматично изравняване, но удар на резервата Йоан Одел се удари в горната греда.

Така Монако запазва петото си място в класирането с актив от 36 точки, което е на девет от лидера Лион. Монегаските вече шест мача нямат загуба в шампионата и освен това в тези двубои не са допуснали гол във вратата си. Нант пък е на осма позиция с 31 точки.