Манчестър Юнайтед изскочи на трето място въпреки пропуските на Фалкао (видео)

Манчестър Юнайтед победи трудно - с 2:0, Куинс Парк Рейнджърс като гост, благодарение на което излезе на трето място във временното класиране на Премиър лийг. Гостите изковаха успеха си през втората част след попадения на две от резервите на Луис ван Гаал. Маруан Фелаини откри резултата в 58-ата минута, а Джеймс Уилсън сложи точка в добавеното време.

Радамел Фалкао пък можеше да направи нещата за "червените дяволи" далече по-лесни, но колумбиецът пропусна три страхотни възможности - една през първата част и две след почивката.

Недъм Онуа и Боби Замора започнаха за домакините за сметка на Стивън Колкър и Адел Таарабт.

Фалкао се завърна в титулярния състав на Манчестър Юнайтед, след като в миналия кръг бе оставен извън групата на "червените дяволи". Маркос Рохо стартира вместо Люк Шоу, а Джони Еванс замени Крис Смолинг в центъра на отбраната.

Фалкао пропусна първата голова възможност на "Лофтъс Роуд". Мата изведе много добре колумбиеца зад гърба на отбраната на домакините, но от няколко метра нападателят стреля в Роб Грийн, който изби без проблеми. Де Хеа пък спаси много опасен изстрел на Чарли Остин, който се озова в чиста позиция след грешка на Джони Еванс. За втори път стражът на "червените дяволи" отказа голмайстора на КПР след около половин час игра, спасявайки страхотен негов изстрел от близо 30 метра.

Гостите започнаха втората част по-активно и в 57-ата минута Фалкао пропусна страхотна възможност, след като бе изпуснат от отбраната на лондончани и засече центриране на Ди Мария, но Робърт Грийн се намеси блестящо. Само минута след това Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата. Рууни намери отдясно Антонио Валенсия, който продължи към непокрития Фелаини. Белгиецът, който се появи за началото на второто полувреме, постреля Грийн - 0:1.

Остин и Варгас пропиляха две много добри атаки на домакините, а в 76-ата минута Фалкао можеше да реши всичко, но направи трети огромен пропуск. Блинд изведе прекрасно Уилсън, който също центрира прецизно към колумбиеца на далечната греда, но Фалкао се размина с топката и от няколко метра не успя да намери опразнената врата. Малко след това отново преотстъпеният от Монако нападател се размина с ново центриране на Уилсън.

В края Де Хеа спаси удар от малък ъгъл на Исла, а в четвъртата минута на добавеното време Джеймс Уилсън оформи крайното 0:2.

Манчестър Юнайтед измести поне за няколко часа Саутхамптън от третото място във временното класиране. "Светците" обаче могат да се завърнат там, ако спечелят гостуването си на Нюкасъл по-късно тази вечер. КПР остава предпоследен с актив от 19 т.