Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

4:4 в двустранната игра на Черно море

Играчите на Черно море реализираха общо 8 гола в двустранна игра, проведена днес на стадион "Младост" във Варна. Наставникът на тима Никола Спасов бе разделил играчите на два тима - "зелени" и "сини", като в течение на двубоя направи редица промени в първоначалните състави. Двата отбора играха две полувреме по 35 минути.

Резултатът за "синия" отбор откри новото попълнение на "моряците" Вилиян Бижев във 2-ата минута. В 9-ата минута Марчин Буркхардт изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на дошлия на проби Алфонсо Марте срещу Михаил Венков. "Зелените" излязоха напред в резултата в 11-ата минута, когато точен бе Живко Петков.

През втората част двете единайсеторки вкараха още 5 гола. В 41-ата минута Бекир Расим изравни за "синия" отбор, а в 58-ата минута Симеон Райков ги изведе напред с красив гол. "Зелените" изравниха в 63-ата минута чрез Матиас Курьор, но в 67-ата минута Симеон Райков отново изведе "сините" напред. Крайното 4:4 оформи Матиас Курьор в 69-ата минута.

В срещата Никола Спасов използва и трима играчи от дубъла на Черно море. След двустранната игра Спасов коментира: "Доволен съм от двустранната игра, много равностойна и резултатна. Не бях поставил някакви особени условия за изпълнение. Според моментните възможности на футболистите направихме тази учебна игра и мисля, че всички показаха на какво са способни на този етап. Естествено като първа учебна игра има още какво да се желае. Това е втората седмица от подготовката ни, на практика са минали десет дни и всичко върви нормално. Доволен съм, че времето много ни помага, използваме терените, така че всичко е наред. Алфонсо Марте не ме задоволи в очакванията и при всички положения сигурно ще се разделим. При Тони Стоичков според мен има нещо положително и ще се постарая да го използвам още няколко дни на проби. Иска ми се да вземем един защитник при всички положения, или чужденец, или българин в краен случай, но ще вземе още един защитник, това е сигурно."