Страхотен Владо Николов с 25 точки, Лион с драматично 3:2 над Кан във Франция

Българските волейболисти Владимир Николов и Владислав Иванов и техният АСЮЛ Волей (Лион) записаха драматична 9-а победа във френската Лига А. Възпитаниците на Силвано Пранди надделяха много трудно като гости на лидера в класирането АС Кан (Кан) с 3:2 (26:24, 25:20, 23:25, 21:25, 15:13) в изтеглен мач от 16-ия кръг, игран късно снощи пред близо 1000 зрители в зала "Палас дьо Виктоар". Така волейболистите на Лион взеха реванш за домакинската си загуба от Кан през първия полусезон с 2:3 гейма.

Владо Николов изигра поредния си страхотен мач за Лион и отново бе над всички от своя тим с 25 точки (1 блок и 59% ефективност в атака), а холандският национал Туунте Ван Ланквелт добави още 18 точки (2 блока, 57% ефективност в атака, 55% позитивно и 13% перфектно посрещане) за победата. Либерото Владислав Иванов също игра цял мач и записа 50% позитивно и 8% перфектно посрещане. За тима на Кан холандският посрещач Евууд Гоманс (1 блок, 50% ефективност в атака, 33% позитивно и 5% перфектно посрещане) и влезлият като резерва сърбин Душан Петкович (3 аса и 42% ефективност в атака) реализираха съответно 17 и 14 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

По този начин Николов, Иванов и съотборниците им се изкачиха на 5-то място във временното класиране с 27 точки след 9 победи, 6 загуби и мач по-малко, но преди изиграване на останалите срещи днес. Волейболистите на Кан пък останаха начело с 36 точки след 13 победи, 2 загуби и също мач по-малко В следващия 17-ия кръг Лион е отново гостува, но този път на Нант Резе (Нант). Мачът е в четвъртък (22 януари) от 21,00 часа българско време.

АС КАН (КАН) - АСЮЛ ВОЛЕЙ (ЛИОН) 2:3 (24:26, 20:25, 25:23, 25:21, 13:15)
КАН: Пиер Пужол 1, Людовик Кастард 5, Евууд Гоманс 17, Еманюел Рагонде 9, Деян Радич 13, Йонас Агениер 12 - Паскал Рагонде-либеро (Милан Рашич, Душан Петкович 14, Лука Башич)
Старши-треньор: Игор Колакович
ЛИОН: Хавиер Гонсалес 3, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 25, Туунте Ван Ланквелт 18, Леонардо Миранда 15, Куентин Жофроа 12, Адам Симак 11 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Марк МакГивърн, Херард Осорио 1, Мартен Жамбон 2)
Старши-треньор: Силвано Пранди.