Николай Желязков дебютира начело на Нефтохимик 2010 с трудно 3:2 над Арда

Николай Желязков дебютира с победа начело на мъжкия волейболен отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас). Бургазлии надделяха много трудно вкъщи над Арда (Кърджали) с 3:2 (21:25, 25:20, 24:26, 25:16, 15:12) в мач от 10-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургаският тим се изкачи на 4-то място във временното класиране с 19 точки след 7 победи и 3 загуби, докато кърджалийци са 6-ти с 14 точки след 4 победи и 6 загуби. В следващия 11-ти кръг Нефтохимик 2010 почива заради отложената си среща срещу шампиона Марек Юнион Ивкони, а Арда е домакин на лидера Добруджа 07 (Добрич). Този двубой е следващата събота (24 яниари) от 18,00 часа.

Мачът бе изключително оспорван като и двата тима имаха силни и слаби моменти. Волейболистите на Арда успяха да обърнат третия гейм от 20:23 до 26:24 в своя полза. Домакините пък се върнаха в мача, след като взеха четвъртата част с убедителното 25:16. В тайбрека резултатът вървеше точка за точка до 11:11, след което домакините от Нефтохимик се откъснаха с 2 точки, което даде своя ефект и те успяха да спечелят мача с 3:2 след 15:12.