Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Барселона си уреди среща с Атлетико за Купата

Барселона победи Елче с 4:0 в реванша от 1/8-финалите за Купата на краля и с общ резултат 9:0 продължи на 1/4-финал, където ще се сблъска с шампиона Атлетико (Мадрид). "дюшекчиите"  имаха по-трудна задача, като елиминираха носителя на трофея Реал (Мадрид).

Каталунците излязоха без голяма част от звездите си в лишения от интрига мач на стадион "Мартинес Валеро".  Дебют за първия отбор на Барселона направи 19-годишният талант Жерард Гумбау, който стана шестият представител на "Б" тима на каталунците, който излиза титуляр за първия отбор под ръководството на Луис Енрике.

Барселона имаше огромно превъзходство през целия мач. Първото попадение отбеляза френският защитник Жереми Матийо с майсторско изпълнение на пряк свободен удар в 20-ата минута. Това беше първи гол за Матийо с екипа на Барселона, където премина от Валенсия през лятото срещу 20 милиона евро.

В 40-ата минута Серхи Роберто удвои с удар от границата на наказателното поле. Това не беше последната дума за Барса през първото полувреме.  Само три минути по-късно Педро от дузпа направи резултата класически.

В последната минута на редовното време Адриано с глава оформи и крайното 4:0.

Елче - Барселона 0:4

0:1 - Матийо (20)
0:2 - Роберто (40)
0:3 - Педро (45-дузпа)
0:4 - Адриано (90)

Елче: Ерера, Перал, Ломбан, Пелегрин (80-Фаир), Албакар, Галвес (69-Роко), Пашалич (63-Гонзалес), Коро, Алваро, Фрагапане, Ерера.

Барселона: Тер Щеген, Адриано, Матийо, Бартра, Монтоя (62-Дъглас), Рафиня, Жерард, Роберто, Траоре (62-Халилович), Мунир, Педро.