Два куршума на Торес от съблекалнята детронираха Реал Мадрид (видео + галерия)

Носителят на Купата на краля Реал Мадрид отпадна от надпреварата на фаза 1/8-финал, след като преклони глава пред градския съперник Атлетико Мадрид след 2:2 тази вечер на "Сантиаго Бернабеу". Победата на "дюшекчиите" в първия мач с 2:0 издърпа момчетата на Диего Симеоне до 1/4-финалната фаза. Големият любимец на "лос рохибланкос" Фернандо Торес реализира два много ранни гола, които попариха световния шампион. Ел Ниньо се разписа в 49-ата секунда на мача за 0:1 и в 40-ата секунда на втората част за 1:2. Попаденията на Серхио Рамос (20-ата минута) и Кристиано Роналдо (54) не бяха достатъчни. Атлети чака Барселона на 1/4-финалите, като на каталунците им предстои протоколно узаконяване на класирането.

Реал Мадрид - Атлетико Карло Анчелоти заложи на оптимален състав. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо поведоха "бялото" нападение. Фернандо Торес се появи сред титулярите за "рохибланкос" при отсъствието на Марио Манджукич. Жоао Миранда се завърна в стартовия състав след излекувана травма.

Реал Мадрид - Атлетико Преди срещата момчетата на Карло Анчелоти бяха посрещнати като герои пред и на стадиона. Кристиано Роналдо представи спечелената преди три дни "Златна топка", а Серхио Рамос, Тони Кроос и Хамес Родригес се похвалиха с други награди от церемонията на ФИФА. Пренебрегнатите на галавечерта в Цюрих момчета в "червен-бяло" реагираха светкавично след показаните отличия. Още в 49-ата секунда топката беше в мрежата на Кейлор Навас. Пепе изпусна Антоан Гризман, той напредна необезпокояван и намери позиционирания в наказателното поле Торес, който технично насочи в далечния горен ъгъл пред погледа на Рамос и костариканския страж - 0:1.

Реал Мадрид - Атлетико Сега "белите" се нуждаеха от поне четири гола за продължаване напред. Ранният гол вцепени играчите на Анчелоти и техният натиск не довеждаше до нищо сериозно в първите минути. Ян Облак улови топката след удар с глава на Гарет Бейл в шестата минута, а в деветата Гилерме Сикейра застана на пътя на топката след опит на Бензема. След изпълнение на корнер в 18-ата минута Роналдо достигна до топката в малкото наказателното поле, но не съумя да нанесе добър удар и словенският вратар се справи.

Реал Мадрид - Атлетико В 20-ата именно вратарят на "лос колчонерос" стана основен виновник за изравнителния гол. Топката беше центрирана от пряк свободен удар, Облак излезе непремерено, кълбото го прехвърли, а Рамос скочи най-високо и го заби в мрежата за дежурното си попадение - 1:1.

Реал Мадрид - Атлетико В 23-ата положението за гостите от "Висенте Калдерон" можеше да стане обезпокоително. Хамес Родригес центрира остро отляво, топката беше избита и попадна на крака на Кристиано, ала шпагатът на Марио Суарес пред голлинията предотврати попадение. Надмощието на Реал беше тотално и към края на полувремето владението на топката надхвърли 80 процента в полза на "лос меренгес", но до края на частта нов гол не беше регистриран.

Реал Мадрид - Атлетико - 2:2 Второто полувреме започна по огледален на първите 45 минути начин. Този път голът на Торес стана факт след по-малко от 40 секунди игра. Рамос сбърка при изнасянето, подавайки към Гризман. Френският техничар отново се превърна в асистент на попадението - намери Хлапака в наказателното поле, той финтира Пепе и елегантно насочи покрай Навас - 1:2. Торес пак го направи и отново порази "белите" и само за един мач вкара, колкото имаше в цялата си кариера срещу градския опонент.

Реал Мадрид - Атлетико - 2:2 В 51-ата номер 19 отново създаде смут в наказателното поле - справи се с Даниел Карвахал и Рамос, а шутът на Гризман не беше достатъчно точен. В 53-ата Кристиано насочи добре с глава, но Облак спаси. Минута по-късно португалецът намери път към мрежата с глава. Бейл центрира от аутлинията и CR7 засече от пет метра - 2:2.

Реал Мадрид - Атлетико - 2:2 В 58-ата героят днес Фернандо напусна, а в игра се появи Арда Туран. В същото време травмираният Пепе отстъпи място на Рафаел Варан. В 64-ата Гризман шутира над гредата от 20-метров фаул. В 68-ата Бензема направи голям пропуск след корнер. Само на три метра от голлинията френският нападател стреля над гредата, след като тялото му остана назад.

Реал Мадрид - Атлетико - 2:2 В последните 20 минути домакините бяха обезкуражени и опасните им атаки бяха рядкост. Нарушенията зачестиха и играта се накъса. В 92-ата минута Иско все пак можеше да донесе протоколна победа в мача, но изстрелът му беше слаб и в средата на вратата.

Реал Мадрид - Атлетико - 2:2 Реал Мадрид изпусна един от трофеите, за които се бори през сезона, но в играта остават двата по-важни - титлата в Примера и Шампионската лига. Атлетико за пореден път доказа, че е костелив орех и ще продължава да пресича пътищата на "лос бланкос".

РЕАЛ МАДРИД - АТЛЕТИКО МАДРИД - 2:2 (2:4 общ резултат)
0:1 - Торес (0:1)
1:1 - Рамос (20)
1:2 - Торес (46)
2:2 - Кристиано (54)

Реал Мадрид: Навас; Карвахал, Пепе (58 - Варан), Рамос, Марсело; Иско, Кроос, Хамес (72 - Хесе); Бейл, Бензема, Кристиано;
Атлетико: Облак; Хуанфран, Миранда, Годин, Сикейра; Раул Гарсия (81 - Раул Хименес), Марио, Тиаго, Коке; Гризман (73 - Габи), Торес (58 - Арда Туран)