Водачката в схемата отпадна във втория кръг в Хобърт

Водачката в схемата Кейси Делакуа (Австралия) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Хобърт (Австралия) с награден фонд 250 хиляди долара. Делакуа загуби от италианката Карин Кнап с 5:7, 6:2, 3:6 за 2 часа и 9 минути. В днешния ден се изиграха част от мачовете от втория кръг и всичките четвъртфинали. Карин Кнап загуби втория си мач за деня от квалификантката Медисън Бренгъл (САЩ) със 7:6(3), 4:6, 4:6 за 2 часа и 18 минути. Три от поставените напуснаха надпреварата на четвъртфиналите. Номер 2 Зарина Дияс (Казахстан) отстъпи пред осмата поставена Алисън Риске (САЩ) с 3:6, 0:6. Куруми Нара (Япония) победи номер 3 Камила Джорди (Италия) с 6:1, 3:6, 6:2. Деветата поставена Роберта Винчи (Италия) загуби от Хедър Уотсън (Великобритания) с 6:7(0), 2:6.