Уест Хам елиминира Евертън след невероятен мач и дузпи (видео)

Отборът на Уест Хам елиминира Евертън в преиграването от 3-ия кръг на турнира за ФА Къп в Англия, след като го победи с дузпи. В редовното време двата тима отново не излъчиха победител и както и в първата среща направиха равенство 1:1 като Енер Валенсия откри резултата в 51-ата минута, а Кевин Миралас изравни в 82-ата. В продълженията те си размениха по още един гол, като този път гостите първи поведоха чрез Ромелу Лукаку в 97-ата минута, а Карлтън Коул изравни в 113-ата за 2:2. При дузпите домакините показаха по-здрави нерви и след 9:8 точни изпълнения си осигуриха продължаване напред, където ги чака среща с Бристъл Сити. "Карамелите" пък се разминаха със сензацията, след като от 56-ата минута играха с човек по-малко, но въпреки това бяха на косъм да отстранят своя съперник.

През първата част Уест Хам бе по-близо до откриване на резултата. В 11-ата минута страхотен пропуск направи Енер Валенсия като след грешка на Джон Стоунс открадна топката и се озова очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. След това в 29-ата минута Стюарт Даунинг стреля опасно, но встрани от вратата. Евертън пък пропусна добър шанс в края на полувремето, когато Ейдън Макгийди бе изведен зад защитата, но ударът му мина до гредата.

Уест Хам обаче продължи да бъде по-активният тим и през втората част и в 51-ата минута Валенсия бе изведен в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата за 1:0. Шест минути по-късно ситуацията за "карамелите" стана още по-неприятна като Макгийди получи втори жълт и червен картон и остави съотборниците си с 10 души на терена.

В 66-ата минута Аарон Кресуел отправи страхотен шут от далеч, но над вратата. В 78-ата минута обаче Евертън можеше да изненада неприятно лондончани като организира страхотна контра и Кевин Миралас бе намерен непокрит във вратарското поле, но ударът му бе блокиран по прекрасен начин от Джеймс Томкинс. Две минути по-късно пък Джеймс Колинс можеше да реши всичко за "чуковете" с прекрасен изстрел с глава след корнер, но вратарят Жоел Роблес спаси.

Дори и с човек по-малко обаче гостите стигнаха до изравняване на резултата. В 82-ата минута Кевин Миралас с прекрасен удар от фаул не остави шансове на вратаря за 1:1. След това домакините се хвърлиха в атака и създадоха няколко отличи голови положения, като отново Роблес бе герой с прекрасно спасяване след удар на Кевин Нолан. Играчите на Уест Хам претендираха и за дузпа за игра с ръка на защитник на границата на наказателното поле, но съдията реши, че нарушението е извън пеналта.

В крайна сметка се наложи да бъдат изиграни продължения и в тях изненадващо или не, но Евертън поведе в резултата в 97-ата минута чрез Ромелу Лукаку, който се възползва от прекрасна асистенция на Миралас и с шпагат засече центрирането му във вратата за 1:2. Уест Хам обаче не се предаде и в 113-ата минута Карлтън Коул отново възстанови равенството в мача от близо за 2:2. След това и двата тима имаха отлични възможности да стигнат до успеха, но не се възползваха от тях като с пропуски се отличиха Лукаку и Коул.

В крайна сметка победителят в мача трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там обаче драмата продължи с пълни сили и първо Стивън Нейсмит пропусна за Евертън, но след това Стюарт Даунинг не успя да отбележи решителната пета дузпа за Уест Хам. Наложи се да бъдат изпълнени общо по 10 дузпи от всеки отбор, а накрая двамата вратари решиха всичко, като първо Жоел Ролес стреля в гредата, а след това Адриан бе точен за крайното 9:8 и подпечата успеха на своя тим.