Отзиви след ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

Динамо (Букурещ) е продал мач за влизане в ШЛ?

Бивш акционер в румънския Динамо (Букурещ) е заявил, че клубът е продал домакинския си мач в квалификацията в Шампионската лига през 2007-а година на Лацио. Първата среща в Рим е завършила 1:1. Във втория мач на полувремето динамовци са водили с 1:0, но през втората част пускат три гола и в крайна сметка губят с 1:3. Така Лацио продължава напред с общ резултат 4:2.

По думите на акционера на Динамо, чието име не се споменава, договорката е била постигната в хотела на Лацио ден преди мача в румънската столица. Някои от играчите на Динамо са знаели, а основно им е било съобщено на почивката на мача, че трябва да позволят на римските орли да вкарат достатъчно голове, за да продължат.

Според неназования източник, цитиран от руския сайт "Спорт Сегодня", влизайки в групите на Шампионската лига, Лацио са превели сумата за продадения мач на Динамо като част от сделката за защитника Щефан Раду. Според официалната информация, Раду е продаден на Лацио за 4,5 милиона евро, а въпросният бивш спонсор на клуба от Букурещ твърди, че по онова време цената му е била доста по-ниска. Но в Рим е добавил качества и реално е станал титуляр в Лацио.