Саманта Фабрис заби 40 точки на мач в Италия!

В мач от 13-ти кръг на италианската Серия А1 Имоко Волей (Конеляно) с Емилия Николова загуби с 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 21:25) при гостуването си на Унендо Ямамай (Бусто Арсицио).

През седмицата от клуба от Конеляно привлякоха американската разпределителка Мича Ханкок, след като сънародничката й Алиша Глас се контузи и ще отсъства по-дълго време от предвиденото. В Бусто Арсицио обаче новата състезателка нямаше как да играе и така на този пост действаше хърватката Марина Катич.

Черните пантери успяха да поведат в геймовете, но след това Унендо Ямамай взе своето най-вече благодарение основната си нападателка Валентина Диуф, който заби 23 точки (2 аса, 1 блокада, 36 % в атака) навръх 22-ия си рожден ден. За Имоко отличен мач направи Емилия Николова, която записа 22 точки (1 блокада, 39 % в нападение).

В друг мач от кръга без Елена Колева в състава Волей 2002 (Форли) допусна 11-та поредна загуба, като в дербито на дъното отстъпи с 1:3 (20:25, 25:19, 23:25, 22:25) като гост на Дзета Систем (Урбино). За Волей 2002 дебют направи словенската нападателка Моника Потокар, която записа 11 точки (2 блокади, 36 % в атака). Със 17 се отличи съотборничката й Алесандра Вентура (41 % в нападение), но над всички бе американката Хейли Спелман, който заби 25 точки (9 (!!!) аса, 3 блокади, 28 % в атака) за домакините.

Доста интересен мач направиха Лиу Джо (Модена) и Металеге Санитарс (Монтикиари), като домакините спечелиха с 3:2 (25:14, 25:23, 26:28, 24:26, 18:16) след 2 часа и 17 минути. Забележително представяне направи хърватската нападателка на Лиу Джо, която заби 40 точки (1 ас, 50 % в атака). От тима на Монтикиари полякинята Береника Томсиа се отличи с 32 (2 аса, 4 блокади, 46 % в нападение).

Във временното класиране лидер продължава да бъде Игор Горгондзола (Новара) с 35 точки. Имоко Волей отстъпи на четвърто място с 24, а Волей 2002 е все още на 11-та позиция с 4 точки.

В следващия кръг на 18 януари Волей 2002 (Форли) посреща Нордмеканика Ребеки (Пиаченца), а Имоко Волей (Конеляно) е домакин на Дзета Систем (Урбино) от 19:00 ч б.в.