Виктор Йосифов с 13 точки (5 блока), Губерния с нова домакинска загуба в Русия (ВИДЕО)

Отборът на Губерния (Нижни Новгород), който е воден от Пламен Константинов, допусна домакинска загуба от Кузбас (Кемерово) с 2:3 (25:18, 24:26, 16:25, 25:18, 12:15) в мач от 18-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Неуспехът срещу пряк конкурент за място в Топ 8 изхвърли Губерния от зоната на отборите, които ще се класират за плейофите. Губерния вече е 9-и с 25 точки, докато Динамо (Краснодар) и Кузбас са 7-и и 8-и с 26 точки. До края на редовния сезон остават 8 кръга.

Трети пореден мач на високо ниво изнесе българският национал Виктор Йосифов, който заби 13 точки (5 блока, 73% ефективност в атака). Постижението му го затвърди като волейболистът в руската Суперлига с най-добър коефициент на този елемент. Йосифов е играл в общо 5 мача и 17 гейма за тима си, в които има на сметката си 18 блока. Това означава, че българинът е с 1.06 блока на гейм, докато вторият Дмитрий Мусерский има 18 мача и общо 68 гейма, в които има 68 точки от блок или успеваемост по 1 блок на гейм. Другият ни централен блокировач в руския елит Теодор Тодоров е с успеваемост по 0.53 блока на гейми или 31 точки от 58 гейма, в които е играл.

Руският национал Сергей Савин заи 20 точки (2 аса, 1 блок) за Губерния, а Максим Шпилев добави 18 точки (1 ас, 5 блока).

Шведският диагонал Маркус Нилсон, който заедно с Пламен Константинов игра преди години финал в Шампионската лига с гръцкия Ираклис,  заби 26 точки (5 аса, 50% ефективност в атака), а Александър Мочалов добави още 17 точки (1 ас, 2 блока).