Русия спечели турнира в памет на Валентин Гранаткин

Юношеският сборен отбор на Русия се класира на първо място в международния турнир по футбол в памет на Валентин Гранаткин, който се проведе в Санкт Петербург с участието на 18 отбора. На финала младите футболисти на Русия победиха Южна Корея с 2:1. Гостите поведоха в 33-та минута с гол на Чжи Вун, руснаците изравниха в 78-та минута чрез Оболски, а в 90 плюс 2 минути Проничев вкара победния гол.

В мач за третото място националният юношески отбор на Словения победи сборния отбор на град Санкт Петербург с 1:0.

В среща за 7-то място националният юношески отбор на България загуби от Япония с 0:3.