Нова шокираща загуба за Атлетик и освирквания на "Сан Мамес"

Амбициозният Атлетик Билбао загуби с 1:2 от гостуващия Елче в среща от 18-ия кръг на Примера дивисион. Опашкарят успя да изненада баските след нередовен гол на Виктор Родригес (16) и попадение на Файсал Фажир (53). Микел Сан Хосе даде надежда на "Сан Мамес" с гол в 73-ата минута. В последните си пет срещи в Ла Лига "лъвовете" имат едва една точка. Преди месец друг тим, борещ се оцеляване - Кордоба, измъкна трите точки на Катедралата. Още в края на първото полувреме голяма част от публиката освиркваше своите любимци.

Първата опасност беше пред вратата на Пжемислав Титон във втората минута. След хубаво включване на Икер Муниаин Микел Рико стреля, а стражът изби. В 14-ата лявото крило на баските отново придаде острота на атаката - Давид Ломбан изчисти.

В 16-ата гостите от "Мартинес Валеро" отбелязаха след първата си опасна акция и след игра с ръка. Виктор Родригес си помогна непозволено, но съдията не уважи протестите на "лъвовете". Най-доброто положение за изравняване до почивката се случи в 33-ата минута - изстрелът на Аруц Адурис облиза гредата.

В 48-ата минута топката премина опасно след директен пряк свободен удар, изпълнен от Маркел Сусаета. В 50-ата Горка Ираисос се намеси точно след далечен шут на Джонатас. В 53-ата валенсианци направиха 0:2. Микел Баленсиага подцени дълъг пас, топката му беше отнета от Джонатас и Файсал Фажир отбеляза. Попадението ще тежи на съвестта на левия бранител, който допусна груба грешка.

В 73-ата Микел Сан Хосе отбеляза страхотен гол след бомбен шут от границата на наказателното поле. до края на двубоя домакините натиснаха, но чисто положение така и не се появи. В края и стражът Ираисос се включи в атака - безуспешно.

С победата тимът на Фран Ескриба се отлепи от абсолютното дъно и вече е предпоследен. Момчетата на Ернесто Валверде са на 12-о място във временното подреждане.

Снимки: "Ел Корео"