Фиорентина пречупи Палермо в голов трилър, Чочев остана на пейката (видео)

Истинско шоу със седем гола сътвориха отборите на Фиорентина и Палермо в двубоя помежду си от 18-ия кръг на италианското първенство. "Виолетовите" от Флоренция спечелиха с 4:3 на своя стадион "Артемио Франки". През целия мач на скамейката на резервите на Палермо остана българският халф Ивайло Чочев.

Защитниците Мануел Паскуал (20) и Хосе Басанта (51) дадоха добра преднина на Фиорентина в резултата - 2:0, но гостите от Сицилия изравниха с два светкавични гола на резервата Робин Куайсон (59, 61). Само три минути по-късно обаче колумбийската звезда Хуан Куадрадо отново даде аванс на "виолетовите" в резултата, а в 74-ата испанският ветеран Хоакин Санчес бе точен за 4:2. Футболистите на Винченцо Монтела обаче трябваше да треперят за победата в заключителните минути, тъй като в 81-ата Андреа Белоти намали на 3:4 от дузпа. До края гостите не съумяха да реализират гол и впечатляващата им серия от 9 поредни мача без поражение приключи.

В класирането Фиорентина заема шесто място с 27 точки, докато Палермо е 10-и с 25. На върха са Ювентус и Рома с по 40 точки, като торинци тази вечер гостуват на Наполи.