Сензацията Берахино измъкна Уест Бромич над чертата (видео)

Уест Бромич спечели с 1:0 срещу Хъл Сити в първия мач на новия мениджър Тони Пулис начело на отбора. Специалистът беше назначен още преди предишната среща на Албиън срещу Уест Хам - 1:1, но тогава изгледа двубоя от трибуните, докато днес вече зае място на пейката. Сензацията Саидо Берахино вкара единствения гол в 78-ата минута след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на съперника. Съдията отсъди това нарушение, след като вратарят Алън Макгрегър улови подаването на съотборника си Ахмед Елмохамеди.

За 21-годишния Берахино това е пети гол в последните два мача на Уест Бромич. Преди дни той наниза цели четири попадения в мрежата на аматьорския Гейтсхед в среща от турнира за Купата на футболната асоциация при успеха със 7:0.

Днес домакините бяха улеснени от факта, че още през първото полувреме двамата титулярни нападатели на Хъл Сити Никица Йелавич и Абел Ернандес се контузиха. В 42-ата минута пък Идейе Браун пропусна уникален шанс за откриване на резултата в полза на Албиън.

Победата позволи на Уест Бромич да напусне зоната на изпадащите, докато "тигрите" се крепят над чертата само заради по-добрата си голова разлика от Куинс Парк Рейнджърс.