ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВ ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Ливърпул показа две лица, но превзе негостоприемния "Стейдиъм ъф Лайт" (видео)

Ливърпул постигна важна победа с 1:0 над Съндърланд на негостоприемния "Стейдиъм ъф Лайт" и се доближи на четири точки от четвъртото място. Лазар Маркович, който направи един от най-добрите си мачове, откакто пристигна на Острова, вкара единственото попадение в деветата минута, разписвайки се за първи път в Премиър лийг. Мърсисайдци изиграха много силно първо полувреме, в което пропуснаха още три-четири чудесни възможности за гол. След почивката обаче селекцията на Брендън Роджърс започна да действа доста по-пестеливо, въпреки че още от 49-ата минута игра с човек повече, след като Лиъм Бридкът получи втори жълт картон.

Уес Браун, Себастиян Ларсон, Адам Джонсън и Конър Уикъм стартираха за домакините. Фабио Борини започна на върха на атаката на мърсисайдци в отсъствието на Рахим Стърлинг, който получи почивка. Алберто Морено също бе част от титулярния състав на Брендън Роджърс, докато Марио Балотели остана на скамейката за началото.

Още в третата минута Коутиньо изведе много добре Маркович, който падна в наказателното поле, след като бе приклещен едновременно от Браун и Аанхолт. Играчите на Ливърпул претендираха бурно за дузпа, но Крейг Поусън подмина ситуацията,  макар че можеше и да отсъди нарушение. Няколко минути по-късно отново Маркович бев в центъра на събитията, след като разигра с Джерард, който продължи към Борини. Италианецът бе фаулиран на границата на наказателното поле, но топката стигна до сърбина, който с малко късмет премина покрай Аанхолт и провря кълбото между краката на Пантилимон.

Мърсисайдци продължиха да действат по-активно. В 29-ата минута Стивън Джерард изпълни опасно пряк свободен удар, но високият Пантилимон успя да избие. Минута по-късно Маркович стреля акробатично от границата на наказателното поле, но този път топката срещна гредата.

До почивката шут на Хендерсън срещна гредата, макар че в тази ситуация главният рефер отсъди игра с ръка на халфа на Ливърпул. Джерард също стреля два пъти, като в първия случай топката премина встрани от целта, а след това и Пантиломон улови. Борини пък пропусна стопроцентова възможност, след като бе изведен от Джан, преодоля вратаря на "червените котки", но от малък ъгъл не успя да намери вратата.

За началото на втората част капитанът на гостите Стивън Джерард бе заменен от Деян Ловрен, който зае мястото си в центъра на отбраната за сметка на Емре Джан, който бе изнесен напред, в халфовата линия. Именно германецът направи добър пробив в 49-ата минута. Той бе спрян с цената на нарушение от страна на Лиъм Бридкът, който вече имаше жълт картон. Поусън му показа втори такъв, макар и малко пресилено, и домакините останаха с човек по-малко.

Въпреки това "черните котки" много скоро можеха да стигнат до изравнително попадение, но страхотен изстрел на Адам Джонсън рикошира в напречната греда.

В 71-ата минута гостите имаха нови претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Аанхолт, но и този път Поусън не посочи бялата точка.

Ливърпул е на осмо място с актив от 32 точки, докато отборът на Съндърланд, който има едва една победа в последните си 11 шампионатни срещи, остава 14-и с 20 пункта.