Федерер не даде шанс на Григор (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Спортист №1 на България за 2014 г. Григор Димитров загуби от Роджър Федерер с 0:2 сета (2:6, 2:6) полуфинала на турнира в Бризбън. Швейцарецът показа перфектна игра и спечели закономерно мача. Срещата между Григор и Роджър днес бе трета за тях, като нашият представител продължава да няма победа над светилото в тениса. Серията на Гришо до полуфиналите му отреди 90 точки за
ранглистата на ATP и $42,1 хиляди от общия награден фонд в размер на $494,3 хиляди.
Федерер не даде шанс на Григор
Двубоят започна с много силна игра на Федерер, която остана такава до края. Това доведе до пробив в полза на 33-годишния швейцарец още в първия гейм. След това носителят на 17 титли от Големия шлем взе своя сервис гейм на 0, за да дойде отговорът на Григор в третия гейм, когато Роджър нямаше никакъв шанс за точка. В следващата част Гения от Базел показа леки колебания, но в крайна сметка със силен сервис на линията той успя да направи 3:1. В следващия гейм Федерер достигна до нов брейкбол, като си спечели овациите на публиката в Австралия с излизане на мрежата и чудесно стоп воле. Веднага след това дойде и вторият пробив на сметката на бившия №1 в световната ранглиста - 4:1.
След размяна на по гейм, при 5:2 ФедЕкс сервира за спечелването на сета. По-добрата игра на швейцареца доведе до логичния край на сета - 6:2 за Маестрото. Началото на втория сет започна добре за Григор. Със своя ас №3 той поведе с 1:0. След бърз гейм за Роджър, третият гейм се получи много заплетен, като всичко приключи при предимство за Федерер и двойна грешка на Гришо. Така именитият тенисист стигна до пробив и поведе с 2:1. Веднага след почивката швейцарецът направи 3:1 в своя полза. В следващата част Димитров показа стабилен сервис и добра игра от основната линия, което докара нещата до 2:3.
Почти безгрешната игра на Маестрото от Базел намери своя израз в седмия гейм, когато се стигна и до пробив №2 във вреда на Гришо - 5:2 за Федерер. Осмият гейм започна с отлична игра на българина, който поведе с 40:15 и бе на косъм от пробив. С мощен сервис обаче швейцарецът докара нещата до равенство, където последваха няколко заплетени размени на точки. След това със същото "оръжие" Федерер достигна до крайната победа в мача - 6:2, 6:2 и място на финала.
Така утре Роджър Федерер ще спори за трофея в Бризбън срещу канадеца Милош Раонич. При успех той ще закръгли победите в своята бляскава кариера на 1000, с което могат да се похвалят още само двама тенисисти в историята - Джими Конърс и Иван Лендъл.

СНИМКИ: Guliver photos/Getty Images