Барса си върна самочувствието с гръмка победа (видео+галерия)

След загубата от Реал Сосиедад и информациите за скандал между Лионел Меси и Луис Енрике, Барселона имаше нужда от силен мач, който да свали напрежението в тима. Каталунците показаха офанзивната си мощ срещу скромния тим на Елче и го разгромиха с 5:0, като по този начин на 99% си гарантираха място на 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. Два гола на Неймар и и по един на Луис Суарес, Лионел Меси и Жорди Алба зарадваха публиката на "Камп Ноу".

В неделя на "блаугранас" предстои много по-сериозно изпитание - дербито в Примера срещу шампиона Атлетико Мадрид.Барселона - Елче 5:0

Старши треньорът на Барса Луис Енрике този път заложи на най-доброто в атака, като титуляри едновременно бяха Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес. Почивка получиха Клаудио Браво, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Рафиня Алкантара и Дъглас. Жереми Матийо пък отсъстваше заради болки в аддукторите на левия крак.

Както можеше да се очаква, домакините веднага се настаниха в противниковата половина и в 10-ата минута публиката на "Камп Ноу" възнегодува срещу рефера Давид Борбалан, който не отсъди дузпа след интервенция на Дамиан Суарес срещу Неймар. Веднага след това Меси навърза няколко бранители и стреля, но право в ръцете на Пжемислав Титон.Барселона - Елче 5:0

В 19-ата минута стражът на Елче изби нов удар на Меси, топката попадна в Дани Алвеш, но неговият опит да намери очертанията на вратата се оказа крайно разочароващ. Последваха нови пропуски на Меси и Неймар, преди в 35-ата минута бразилецът да открие резултата. Многоходова коминация изведе Суарес в наказателното поле, той веднага комбинира с Неймар и топката спря в мрежата - 1:0. Малко по-късно Суарес се промъкна в типичния си стил между няколко бранители и хладнокръвно преодоля Титон. В 43-ата минута гол на Меси беше отменен заради засада, а в самия край на полувремето Енцо Роко повали Неймар в наказателното поле и Меси беше точен от бялата точка за 3:0.Барселона - Елче 5:0
За цялото първо полувреме гостите, които са на дъното в Примера, не отправиха нито един удар към вратата на Марк-Андре тер Стеген. След почивката двубоят продължи да се развива по идентичен начин. В 56-ата минута великолепен пас на Меси остави Жорди Алба на чиста позиция и испанският национал не сбърка. 4 минути по-късно Неймар проби отляво и с помощта на лек рикошет прати кълбото за пети път във вратата на Елче. Барселона - Елче 5:0
При този резултат Барса намали оборотите, а Луис Енрике смени Неймар с Педро Родригес. В 82-ата минута крилото получи хубав пас от Суарес и технично прехвърли Титон, но топката излезе на сантиметри в аут. Малко преди това пък стражът на Елче спаси изстрел на Меси от фаул. До края не се случи нищо интересно, а гостите така и не застрашиха вратата на Тер Стеген.

БАРСЕЛОНА - ЕЛЧЕ 5:0 (3:0)
1:0 Неймар (35)
2:0 Суарес (40)
3:0 Меси (45) д.