Левски се бори, но не издържа срещу Балкан (видео+галерия)

Отборът на Балкан (Ботевград) излезе еднолично на второто място във временното класиране на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Александър Тодоров записаха категоричен успех при визитата си на Левски в 88:70 в среща от XIII кръг на редовния сезон в родното първенство.

Иван Лилов беше най-резултатен за победителите с 26 точки, Вукота Павич се отличи с 11 точки и 13 борби, Мартин Маринов и Ненад Шулович вкараха по 11 точки, а Педжа Стаменкович завърши с 10 точки и 10 асистенции.

Алекс Симеонов и Павел Иванов вкараха по 20 точки за шампионите, а Павлин Иванов приключи с 10 точки.

Левски - Балкан

Въпреки сериозните проблеми със селекцията заради напускането на Христо Захариев, Николай Върбанов и Станимир Маринов, отборът на Левски стартира отлично и успя да поведе с 10:4 след добри стрелби на Ангелов, Гюроски, Павел и Павлин Иванови. Гостите от Ботевград отговориха бързо на предизвикателтвото и в средата на частта обратът бе налице след няколко поредни коша на Павел Маринов – 11:10, но до края на първите десет минути момчетата на Ацо Тодоров не бяха особено концентрирани, докато под другия кош шампионите бяха почти безпогрешни и закономерно си осигуриха двуцифрен аванс – 27:15.

„Зелените” от Ботевград подобриха значително представянето си в дефанзивен план през втория период, което даде резултат и четири минути преди почивката Балкан стопи пасива си до само две точки – 32:34. Точно в този момент гостите дадоха глътка въздух на съперника, след като Павел Маринов си изпроси техническо нарушение за оспорване на съдийско решение, но въпреки това, в оставащото време гостите определено стояха по-добре на терена, а Иван Лилов бе неудържим и това осигури пълен обрат на ботевградчани – 46:40.

През второто полувреме баскетболистите на Балкан напълно контролираха събитията на терена, като се възползваха максимално от факта, че силите на столичани свършиха и момчетата на Константин Папазов започнаха да допускат много грешки.

След 30 минути игра гостите вече вече имаха двуцифрена преднина – 66:54, а в заключителната четвърт Иван Лилов и компания не намалиха темпото и закономерно си подсигуриха категоричен успех – 88:70.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg