Дузпа измъкна Валенсия в първия осминафинал с Еспаньол

Отборът на Валенсия стигна до трудна победа с 2:1 в домакинството си на Еспаньол от 1/8-финала за Купата на Краля. Домакините на "Местайя" трябваше доста да се потрудят, за да измъкнат победата, която дойде след дузпа в 86-ата минута реализирана от Алваро Негредо.

Преди това нещата започнаха повече от добре за "прилепите" които поведоха още в 11-ата минута с попадение на Хосе Гая. В 60-ата минута обаче Кристиан Стуани възстанови равенството с изключително ценен гол на чужд терен, но в края домакините все пак измъкнаха победата.

Така реваншът на 13 януари в Барселона се очертава да бъде доста вълнуващ. Валенсия има леко предимство, но голът на чужд терен дава сериозни основания на Еспаньол да мечтае за обрат.

ВАЛЕНСИЯ - ЕСПАНЬОЛ 2:1