Кордоба мина пред Гранада (видео)

Новакът Кордоба постигна втора победа от началото на сезона в Примера. Футболистите на старши треньора Мирослав Джукич спечелиха с 2:0 дербито на дъното срещу Гранада и вече имат с точка повече от днешния си съперник. Головете за домакините паднаха преди почивката и бяха дело на Набил Гилас и младият румънец Флорин Андоне.

Гостите започнаха по-активно, но в 16-ата минута Гилас овладя топката в наказателното поле и с плътен удар я прати зад гърба на вратаря на Гранада Ойер Оласабал. Фран Рико пропусна да изравни, стреляйки в аут от удобна позиция, а малко преди края на полувремето Феде Картабия изведе Андоно и той покачи на 2:0.

След почивката гостите направиха всичко по силите си, за да върнат интригата, но резервата Иван Санчес - Рики на няколко пъти не успя да преодолее стража Хуан Карлос.