Бразилец от Лацио съкруши Сампдория в битката за третото място (видео)

Лацио разгроми Сампдория с 3:0 в първия мач в Серия "А" за 2015 година. Над всички на терена беше бразилският халф на домакините Фелипе Андерсон, който отбеляза един от головете и подаде за другите два, автори на които станаха Марко Пароло и Филип Джорджевич. Двубоят на "Олимпико" се явяваше битка за третото място, като преди него и двата тима имаха по 27 точки, колкото е активът и на Наполи. С днешния успех момчетата на Силвио Пиоли се утвърдиха в челната тройка и вече имат второто най-резултатно нападение след това на шампиона Ювентус. Самп пък регистрира едва втора загуба през кампанията.

Добрата новина за Лацио беше завръщането след контузии на Лукас Биля и Антонио Кандрева. От двамата като титуляр започна само аржентинският национал. Фелипе Андерсон дърпаше конците в средата на терена, след като вкара три гола в предишните два мача на столичани. Стефано Маури и Филип Джорджевич допълваха офанзивното трио на "небесносините".

Синиша Михайлович, който като футболист постигна огромни успехи с Лацио, се надяваше играчите му да продължат силното си представяне от началото на сезона. Лоренцо Де Силвестри не можа да се изправи срещу бившия си клуб, но титуляр бе Фабрицио Качаторе. След контузията на Серхио Ромеро на вратата заастана Емилиано Вивиано, а атаката водеха Стефано Окака и Едер.

Началото беше равностойно, но постепенно Лацио овладя инициативата и притисна съперника. Гостите заложиха на прекалено дефанзивна тактика, но въпреки това сравнително лесно допускаха опасности пред вратата си. Нулевото равенство се запази почти до края на първото полувреме, но точно тогава Лацио намесе своя удар. В 38-ата минута Фелипе Андерсон проби по лявото крило и поднесе топката на Марко Пароло, който веднага я заби под гредата. Малко след това самият Андерсон се оказа в прегръдките на съотборниците си. Той стреля изненадващо извън наказателното поле и Вивиано не успя да реагира - 2:0.

Футболистите на Сампдория така и не можаха да влязат в час. В началото на втората час те направиха поредица от груби грешки, които като по чудо не доведоха до трети гол във вратата им. Веднъж Вивиано излезе неразчетено, но Алесио Романьоли изчисти малко пред голлинията. Все пак, резултатът стана класически в 67-ата минута, когато Фелипе Андерсон с втората си асистенция в мача изведе на стрелкова позиция Джорджевич и сърбинът опъна мрежата.

До края "орлите" намалиха темпото и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал, който узакони 9-ата им победа през сезона.