100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Райо завладя "Колисеума"

Отборът на Райо Валекано направи обрат и спечели с 2:1 при гостуването си на Хетафе в среща от 17-ия кръг на Ла Лига, изправила два мадридски тима на "Колисеум Алфонсо Перес". Алваро Васкес откри за "сините" в третата минута, но попадения на Хозабед Санчес (39) и Раул Баена (65) зарадваха Пако Хемес.

През първата част двата тима предложиха добър футбол с немалко голови положения. Още в третата минута домакините откриха резултата. Алваро Васкес изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и отбеляза първия си гол от месец август насам. В 15-ата Лео Баптищао направи голям пропуск, стреляйки над гредата абсолютно сам.

В 17-ата Диего Кастро нямаше късмет и удари греда. Баптищао (21) и Васкес (19) изпуснаха по едно положение преди изравнителния гол. В 39-ата минута Висенте Гуаита излезе неразчетено и Хозабед Санчес се възползва и стреля над вратаря за 1:1.

В 61-ата минута Тоньо спаси изстрел на Педро Леон, а две минути по-късно Гаел Какута пропусна. В 65-ата Раул Баена отбеляза за "пчеличките": Какута продължи с глава към втората греда и там Баена насочи в мрежата. В края Тоньо направи две важни спасявания и спаси победата.

Снимка: "Марка"