Атланта Хоукс с 4-а поредна победа

Атланта Хоукс записа четвърта поредна победа в първенството на Националната баскетболна асоциация - 115:107 над Портланд като гост. Срещата прикова вниманието, тъй като противопостави два от лидерите в дивизиите. С този успех Хоукс остават на върха в Югоизточната дивизия с 25 победи и 8 поражения, докато Портланд е с 26/8 на върха в Cеверозападната. Пол Милсап вкара 27 точки за победителите, а Джеф Тегуе добави 22. Победата е четвърта подред за Ястребите и 11-а в 16 гостувания. Поражението пък сложи край на серията от четири поредни победи на Трейлблейзърс. За домакините топреализаторът им ЛаМаркъс Олдридж завърши с 30 точки и 12 борби.

Хюстън разби бившите шампиони от Маями със 115:79, като Горещите инкасираха 20-о поражение в 34 мача. Джеймс Хардън завърши с 28 точки, а Дуайт Хауърд вкара 23. Така Ракетите отвърнаха на критиките на своя треньор Кевин Макхейл, който ги нарече ужасни след поражението с 83:111 от Ню Орлиънс в петък вечерта. Нещата за тях днес се наредиха в началото на второто полувреме, когато направиха двуцифрен аванс, а Хауърд се развихри. За гостите от Маями Дуейн Уейд и Крис Бош вкараха по 15 точки всеки.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Орландо- Шарлът 90:98
Чикаго- Бостън 109:104 след продължение
Хюстън- Маями 115:79
Минесота- Юта 89:101
Сан Антонио- Вашингтон 101:92
Денвър- Мемфис 114:85
Портланд- Атланта 107:115
Лос Анджелис Клипърс- Филаделфия 127:91