Алмерия шокира "Ла Росаледа"

Отборът на Алмерия поднесе изненада, след като надви като гост с 2:1 Малага в андалуски сблъсък от 17-ия кръг на Ла Лига. Томер Хемед реализира два гола (39 и 76-дузпа), като дузпата беше доста полемична. Между двете попадения се разписа Самуел (71). "Червено-белите" на новия си треньор Хуан Игнасио Мартинес прекъснаха добрия ход на Малага и взеха аванс в битката за оцеляване.

През първата част домакините играха по-силно, но не успяха да материализират предимството си. От своя страна гостите от "Нуево Медитеранео" се възползваха от грешка на "бланкиблаус" и се оттеглиха на почивка с аванс. В 39-ата минута Томер Хемед имаше щастието да получи топката в наказателното поле и накара Карлос Камени да я извади от мрежата. В края на полувремето Жулиан Куеста спаси със страхотен плонж удар на Хуанми при пас на Виторино Антунеш към първата греда.

Усилията на малагийци за изравнителен гол дадоха резултат в 71-ата минута. Антунеш центрира, топката беше отбита, Самуел Гарсия Санчес овладя на гърди и реализира прекрасен гол. Само четири минути по-късно публиката на "Ла Росаледа" отново беше разочарована. Съдията Фернандо Тейшейра Витиенес отсъди много спорна дузпа за действие на Мигел Торес. Томер Хемед беше точен от бялата точка за 1:2. До края на двубоя изобилстваха нервите. В 93-ата минута Мичел Маседо беше изгонен при втори жълт картон.