Лудо полувреме и поделени точки в Елче

Отборите на Елче и Виляреал направиха 2:2 в среща от 17-ия кръг на испанското първенство, играна пред 19 600 зрители на "Мартинес Валеро" във валенсианското градче. Двата тима изиграха страхотно първо полувреме, украсено с четири гола, които останаха единствени. "Жълтите" на Марселино Гарсия Торал поведоха с 2:0 след точни насочвания на Лусиано Вието (12) и Икечукву Уче (17). Голове на Джонатас (26) и Виктор Родригес (35) изравниха резултата. За Елче 83 минути изигра бившият футболист на Левски Гари Родригес.

Срещата започна с по една възможност и пред двете врати. В шестата минута Марио Гаспар центрира, Икечукву Уче игра с топката, последва центриране на Вието, при което Доминго Сисма се намеси пред Денис Черишев. В осмата Серхио Асенхо изби майсторски в корнер след опасен удар с глава на Марио Пашалич.

В 12-ата гостите от "Ел Мадригал" отбелязаха чрез младата си звезда Вието. Нападателят реализира на празна врата след страхотен пас на Мойсес Гомес. В 17-ата защитата на "бяло-зелените" отново беше хваната неподготвена. Пжемислав Титон не изби добре центриране на Гаспар и Уче вкара с добавка - 0:2.

В 19-ата Асенхо отново блесна с превъзходно спасяване след два поредни удара. В 26-ата бившият вратар на Атлетико Мадрид беше безсилен да спре изстрела на Джонатас. Нападателят засече остро центриране отдясно след бърза игра на домакините. В 35-ата Виктор Родригес изравни резултата с чудесно попадение, след като от 22 метра завъртя топката последователно към далечната греда и мрежата.

И второто полувреме запопчна с динамични действия на двата състава. Положенията обаче се разредиха. След 60-ата минута темпото поспадна под напора на умората. Най-доброто положение за втората част се откри пред Жонатан дос Сантос в 85-ата минута, но топката се отклони от защитник.

Интересното е, че "подводницата" прекъсна серия от пет поредни победи в Примера, а Елче сложи край на последователните си загуби, които преди този мач бяха четири.