Севиля се измъчи срещу 10-има от Селта (видео)

Отборът на Севиля победи минимално с 1:0 Селта в среща от 17-ия кръг на Примера. Николас Пареха отбеляза попадението на успеха в 32-ата минута. Гостите от Виго играха цели 70 минути в намален състав след червения картон на Карлес Планас. Въпреки това "небесносините" притесниха сериозно своя съперник след почивката, но нямаха късмет, а в края изчерпаха своите сили. "Бланкирохос" временно се изкачиха до четвъртото място, а Селта е в средата на класирането след шестата си поредна загуба.

Севилци започнаха срещата с преса по целия терен. Първите шансове за гол обаче бяха на сметката на галиския тим. В 13-ата минута Фабиан Ореяна даде хубав пас към Шарлиз, а неговият шут не беше точен. Минута по-късно Николас Пареха поправи голяма грешка на Даниел Карисо, която можеше да струва скъпо предвид позицията на Шарлиз.

Всичко се промени в 20-ата минута, когато съдията Веласко Карбайо изгони с директен червен картон левия бек на гостите Карлес Планас. Влизането на Планас в краката на Денис Суарес беше грубо и при контраатака. В 32-ата минута съставът на Унай Емери откри резултата след изпълнение от пряк свободен удар. Играещият днес своя мач номер 100 в Примера Нико Пареха отбеляза с фалцов изстрел от 22 метра. Защитникът посвети гола си на тежко контузения съотборник Себастиан Кристофоро. Последното опасно положение за полувремето беше опит на Витоло, париран от Серхио Алварес.

След почивката тимът на Едуардо Берисо беше доста по-активен в търсене на гол въпреки намаления си състав. Публиката на "Рамон Санчес Писхуан" често освиркваше своите любимци, които се оставяха да бъдат надигравани и топката се движеше в близост до Бето. В 52-ата минута Сантиаго Мина удари греда след подаване на Михаел Крон-Дели.

Домакините изпълниха първия си корнер, след като "небесносините" вече бяха натрупали цели седем такива. В 71-ата минута андалусците най-сетне сътвориха нещо любопитно пред вратата на Серхио Алварес. Хосе Антонио Рейес направи двойно подаване с резервата Кевин Гамейро и насочи технично топката от 18 метра, при което тя се отби от напречната греда. В последните 20-ина минути гостите се поумориха, а "бяло-червените" изпуснаха няколко нелоши възможности.