Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Ново равенство и доза късмет за Манчестър Юнайтед на старта на Новата година (видео)

Стоук Сити и Манчестър Юнайтед записаха реми - 1:1, в първия двубой в Премиър лийг през 2015-а година. Домакините излязоха напред в резултата още във втората минута след гол на Райън Шоукрос, а Радамел Фалкао (26') изравни до почивката. През втората част късметът покри гостите след удар с глава на Питър Крауч, след който топката срещна гредата. "Грънчарите" имаха и основателни претенции за дузпа след игра с ръка на Крис Смолинг.

Равенството е второ поредно за Манчестър Юнайтед и трето последователно такова в гостуване на "червените дяволи".

Намиращият се в добра форма Боян Къркич пропусна двубоя заради контузия, като Джонатън Уолтърс започна вместо него в състава на домакините. Фил Джоунс и Люк Шоу стартираха за "червените дяволи" за сметка на Пади МакНиър и Антонио Валенсия. Ашли Йънг бе преместен по десния фланг, а Радамел Фалкао и Робин ван Перси водеха атаката на Манчестър Юнайтед. Уейн Рууни пък отново бе част от халфовата линия в селекцията на Луис ван Гаал.

Двубоят започна превъзходно за домакините, които още във втората минута поведоха в резултата, след като за пореден път се възползваха максимално от статично положение. Питър Крауч засече с глава след корнер отдясно на вратата на Де Хеа, топката стигна до Шоукрос, който я посрещна от въздуха и я прати в мрежата.В 19-ата минута Маме Бирам Диуф пропусна страхотна възможност да удвои. Джони Еванс сгреши за пореден път през този сезон и подари топката на сенегалеца, който обаче стреля много неточно.

Гостите стигнаха до изравнително попадение в 26-ата минута, когато Уейн Рууни центрира от ъглов удар, Карик отклони с глава, а Радемел Фалкао бе пласиран перфектно и от границата на малкото наказателно поле не остави шанс на Бегович.

В 64-ата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като Крис Смолинг спря с ръка топката след удар с глава на Крауч. Майкъл Оливър обаче подмина ситуацията. Три минути след това Ван Перси бе много близо до втори гол, след като стреля много технично, но топката премина встрани от вратата на Бегович.

В 69-ата минута късметът покри гостите. Крауч за пореден път засече добре с глава, а топката рикошира в дясната греда.

В последната минута Питерс блокира опасен изстрел на Рафаел, което бе и последната възможност в първия двубой във Висшата лига за 2015-а година.