Еми Николова с 11 точки за 3:0 срещу шампионките от Пиаченца за ЧРД

Пред 5300 зрители в Пала Верде Имоко Волей (Конеляно) надигра с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) шампионките на Италия от Нордмеканика Ребеки (Пиаченца) и приключи първия полусезон с победа.

За домакините рожденичката Емилия Николова записа 11 точки (1 ас, 2 блокади, 33 % в нападение), а турската нападателка Нериман Озсой реализира 19 (1 блокада, 45 % в атака). В центъра силно се представи американката Рейчъл Адамс, която от 7 точки 6 направи на блокада (33 % в нападение). За Пиаченца по 14 точки записаха Индре Сорокаите (2 аса, 2 блокади, 45 % в атака) и белгийката Лизе Ван Хеке (2 блокади, 34 % в нападение).

Девета поредна загуба допусна Волей 2002 (Форли), въпреки че Елена Колева заби 19 точки (1 блокада, 38 % в нападение). Отборът на българската волейболистка отстъпи с 1:3 (10:25, 25:21, 22:25, 18:25) на Игор Горгондзола (Новара), който стана есенен първенец. С 14 точки остана кубинската съотборничка на Елена Колева - Тайсмари Агуеро (1 ас, 37 % в атака). По 18 точки за Новара направиха хърватката Катарина Барун (1 блокада, 49 % в нападение) и американката Аликзандра Клайнеман (1 блокада, 40 % в атака).

След края на първия полусезон лидер е Игор Горгондзола (Новара) с 29 точки, пред Лиу Джо (Модена) с 25. Имоко Волей е на четвърта позиция с 21, а Волей 2002 (Форли) на 11-та с 4.

С изиграването на срещите от първия полусезон станаха ясни и четвъртфиналите за Купата на Италия. Имоко Волей ще играе с Фопапедрети (Бергамо), като първият мач е на 1 февруари, а реваншът три дни по-късно в Конеляно.

В следващия кръг Имоко Волей (Конеляно) приема Ил Бизонте (Флоренция) на 3 януари от 21:30 ч б.в., а Волей 2002 е домакин на Лиу Джо (Модена) ден по-късно от 19:00 ч б.в.