Швеция победи Черна гора в мача за бронза на европейското по хандбал

Швеция победи Черна гора с 25:23 (11:12) в мача за третото място на Европейското първенство по хандбал за жени в унгарската столица Будапеща. Скандинавките спечелиха второ отличие в историята си от континенталните шампионати след среброто преди четири години в Хернинг (Дания). Черногорките, които не успяха да защитят титлата си, пропиляха аванс от 10:7 преди почивката и в крайна сметка останаха без медал.

Резултатът беше равен 22:22, но в последните осем минути шведките бяха по-концентрирани. Най-полезна в двубоя за победителките беше Изабел Гулден със 7 гола. Звездата на Черна гора Катарина Булатович се отличи с 8 попадения, но това не беше достатъчно. Финалът по-късно тази вечер е между олимпийския първенец Норвегия и Испания.