Втори пореден грандиозен провал на Херта (видео)

Хофенхайм нанесе унизителна загуба на Херта (Берлин) с 5:0 на неговия стадион в среща от последения есенен кръг на Бундеслигата. Успехът приближи гостите само на точка до зона "Лига Европа", докато за столичани това е втори пореден грандиозен провал в рамките само на няколко дни. В сряда в среща от междинния кръг Херта дръпна на Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 като гост, а след това водеше с 4:2 в 90-ата минута, но допусна изравняване за крайното 4:4. Поражението днес означава, че берлинчани ще зимуват само на точка над изпадащите.

Отборът на Херта сам се победи днес след груби грешки в защита. В 23-ата минута американският национал Джон Антъни Бруукс си заби автогол, а три минути по-късно направи дузпа, която завърналият се за Хофе Сеад Салихович превърна в гол за 0:2. В 39-ата минута националът на Босна и Херцеговина демонстрира за втори път точния си мерник от бялата точка, реализирайки още един наказателен удар.

В 74-ата минута Свен Шиплок реализира на празна врата, а след още 10 минути наивна грешка на Петер Ниймаер позволи на Роберто Фирмино да изведе Себастиан Руди за крайното 5:0 в полза на гостуващия тим.