Еспаньол си тръгна с победа от Мадрид

Еспаньол се наложи с 3:1 като гост на Райо Валекано в последния мач от съботната програма на 16-ия кръг в Примера дивисион. Гостите от Барселона доиграха мача с човек по-малко, след като Кристиан Стуани получи втори жълт картон в края на мача.

Серхио Гарсия откри за Еспаньол още в 9-ата минута, но в продължението на първата част Лео Баптищао изравни. Лукас Васкес обаче вкара решителното попадение в мача в 76-ата минута. В продължението на мача Серхио Гарсия бе точен за втори път и оформи и крайния резултат.

С тази победа Еспаньол събра 20 точки и се изкачи на 9-о място в класирането. Райо Валекано върви 12-и със 17.