Гинган с шест мача без загуба

Носителят на Купата на Франция Гинган може да се похвали с успешен завършех на 2014 година. Тимът от Бретан записа шести пореден мач без загуба в Лига 1, след като завърши наравно 1:1 при визитата си на Тулуза в мач от 19-ия кръг на надпреварата. Гостите откриха с попадение на Тибо Жирес още в началото на мача, но в средата на първата част Тонго Хамед Думбия изравни. В началото на втората част Тулуза пропусна да вземе победата, след като Висам Бен Йедер изпусна дузпа. Това бе първо равенство за Гинган в елита през този сезон.

Благодарение на точката днес бретанците вече заемат 12-о място с актив от 22 точки. Тулуза има една по-малко и е на 14-а позиция.

Нант продължава със силното си представяне и победи с 2:1 като гост Лориен. Ясин Баму откри, но Джордан Аю изравни за "мерлузите". Победното попадение за "канарчетата" бе дело на резервата Йоан Одел. Така Нант заема седмо място с 30 точки, докато Лориен е 15-и с 20.

Рен пък е на път да заличи тотално добрите впечатления, които остави през месец ноември и записа трета поредна загуба. Играчите на Филип Монтание загубиха с 1:3 като домакин от Реймс. Мешер откри за Рен малко преди почивката, но през втората част гостите стигнаха до обрат след попадения на Гаетан Шарбоние, Одаир Фортес и Никола де Превил. Рен вече е на осма позиция с 28 точки, докато Реймс е със същия актив една позиция по-надолу.

Каен и Бастия поделиха по точка, след като завършиха 1:1. Франсис Комано откри за корсиканците, но ветеранът Жюлиен Фере изравни за нормандците. Двата тима са на последните две места в класирането. Каен е на дъното с 15, докато Бастия е предпоследен с 18.