Волфсбург фиксира на 11 т. преднината на Байерн (видео)

След недотам убедителна игра Волфсбург все пак намери сили да обърне Кьолн от 0:1 до 2:1 в последния си мач за годината в Бундеслигата. По този начин "вълците" финишират есента на второ място на 11 точки зад лидера Байерн (Мюнхен). До 78-ата минута резултатът беше 1:1 и баварците предвкусваха солидните 13 точки аванс преди пролетния полусезон. За справка, преди година отборът на Джосеп Гуардиола имаше 7 пункта преднина в средата на сезона и след това спечели рекордно ранна титла на 25 март. Дали сега Байерн ще постави ново върхово постижение, предстои да разберем през пролетта.

Иначе тази вечер на "Фолксваген Арена" Кьолн започна силно и в 11-ата минута изненадващо включване на бранителя Доминик Марох завърши с точен удар в мрежата на Диего Беналио. Секунди преди Антони Уджа беше пропуснал сам срещу вратаря на домакините.

"Вълците" отговориха светкавично и само пет минути по-късно Бас Дост засече точно центриране на Себастиан Юнг за 1:1.

След това темпото спадна и на терена отборите все едно играеха с досада в среща без значение. Не се виждаше как нещо може да се промени, но все пак на сцената излезе Налдо, който с глава вкара за победното 2:1. В сряда бразилският защитник донесе и точката срещу Борусия (Дортмунд) (2:2) по този начин и вече е водещ реализатор на тима си заедно с Ивица Олич с по 5 гола.

Кьолн ще посрещне празниците само на 2 точки от изпадащите.