Късна дузпа подели точките на "Сиутат де Валенсия"

Отборите на Леванте и Реал Сосиедад направиха 1:1 в мач от 16-ия кръг на Примера, игран на "Сиутат де Валенсия". Андреас Иваншитц донесе точката за "гранотас" в 93-ата минута, когато отбеляза от дузпа. Преди това, в 48-ата минута, Серхио Каналес беше дал аванс на тима на Дейвид Мойс.

Преди почивката интересните положения бяха малко и изобилстваха нарушенията. Само през първия половин час бяха регистрирани цели 15 фаула. В осмата минута Давид Барал шутира, а съотборникът му Андреас Иваншитц се разгневи, че не получи топката на далечната греда. "Синьо-червените" бяха малко по-остри в атака, но не достатъчно, за да застрашат сериозно Херонимо Руи. В 43-ата Виктор Касадесус получи чудесна топка за удар с глава, но не съумя да отправи удар.

В 48-ата минута защитата на домакините сбърка и допусна гол. Чаби Прието центрира ниско, Лукас Винтра само спря топката в краката на Серхио Каналес и бившият играч на Реал Мадрид я насочи по диагонала в гредата и в мрежата - 0:1. Валенсианци реагираха с по-активна игра в атака. В 51-ата минута Виктор Касадесус шутира неточно в близост до гредата. В 61-ата Барал беше оставен да насочи с глава, вратарят не помръдна, а топката се отби от гредата в близост до сглобката. В 80-ата минута за баските дебютира талантливият 20-годишен нападател Икер Ернандес.

В 90-ата минута при центриране отляво топката срещна ръката на защитник на "чури урдин", но ръката беше прибрана и не последва дузпа. Само минута по-късно реферът посочи бялата точка, след като Карлос Мартинес игра нескопосано с ръка при въздушен дуел. Андреас Иваншитц изпълни безмилостно и подели точките - 1:1.

Реал Сосиедад и Леванте заемат 14-ата и 15-ата позиция след последните си мачове за годината.