Монако без Бербатов излъга Лион с дузпи (видео)

Отборът на Монако се класира за четвъртфиналите за Купата на Лигата на Франция, след като отстрани като гост Лион с дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 0:0, а в продълженията си размениха по един гол за 1:1. Димитър Бербатов не взе участие в мача, тъй като все още лекува контузия.

Яник Ферейра Караско откри след самостоятелен рейд, след като преди това бе пропуснал дузпа, но Александре Лаказет изравни за "хлапетата", благодарение на пробив на Йоан Гуркюф, който изведе нападателя на празна врата.

При дузпите играчите на Монако се оказаха по-точни и спечелиха с 5:4. Пропуски за Лион направиха Бакари Коне и Жордан Фери. За монегаските неточен бе Жереми Тулалан, но пропускът му не се оказа фатален за отбора му.

В друг четвъртфинал Лил и Бордо също стигнаха до дузпи след 1:1 в редовното време и продъженията. Мариано откри за жирондинците, но Михаел Фрай изравни за "кучетата". При наказателните удари играчите на Лил бяха по-точни и с 6:5 продължават напред.

В други мачове от днес бретанските тимове Рен и Гинган продължават също напред. Първите отстраниха с 1:0 втордивизионния Кретей, а вторите с 2:0 Арл-Авиньон.