Йоувил Таун ще бъде съперникът на Ман Юнайтед за Купата на Англия

Третодивизионният Йоувил Таун спечели преиграването от втория кръг за купата на Англия срещу Акрингтън Стенли с 2:0 и си осигури правото да посрещне Манчестър Юнайтед в следващата фаза на надпреварата. Сблъсъкът между намиращия се на 21-во място в Лига 1 тим и 20-кратните шампиони на Англия ще бъде на 4 януари на "Хюиш Парк". Победата над Акрингтън беше извоювана от момчетата на треньора Гари Джонсън в последните минути на мача. Първо в 84-ата минута Симон Жилет се възползва от не добре изчистена топка от страна на вратаря на гостите Джак Роуз и на празна врата откри резултата. Победата на Йоувил бе подпечатана 4 минути по-късно, когато резервата Кийфър Муур с глава реализира второто попадение.

Пред радио ББС Джонсън заяви след мача: "Напрежението беше огромно, тъй като всички в града искаха да се срещнем с Манчестър Юнайтед. Когато те очаква такава награда, никой не иска да направи грешка. Не можете да си представите колко бях щастлив след втория гол", разказа развълнуваният мениджър.

В другите преигравания от вторник Транмиър надигра Оксфорд с 2:1 и ще има възможност да се изправи срещу Суонси в следващия кръг, Рочдейл ще приеме Нотингам Форест, след като разгроми Олдършот с 4:1, а Барнзли надви с класическото 3:0 Честър и в следващия кръг ще се срещне с Мидълзбро. Лутън и Кембридж победиха с по 1:0 съответно Бъри и Мансфийлд и така двата тима получиха възможност да се изправят един срещу друг за място в четвъртия кръг на най-стария футбол турнир в света.