Еуфория и притеснение на "Алианц Арена" (видео+галерия)

Байерн (Мюнхен) изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, но победи Фрайбург само с 2:0 в последното си домакинство за годината. Успехът увеличи на 12 точки аванса на баварците пред втория Волфсбург, който в сряда гостува на Борусия (Дортмунд). Ариен Робен (41') с юбилейния си стотен гол за клуба и Томас Мюлер (48') гарантираха победата.

За нещастие на мюнхенци обаче цели трима техни играчи напуснаха с контузии - Меди Бенатия (39 мин.), Роберт Левандовски (на почивката) и Чаби Алонсо (след час игра), като се очакват подробности за състоянието им.

Байерн (Мюнхен) - Фрайбург 2:0

Треньорът на баварците Джосеп Гуардиола избра да започне със състав с доста офанзивни футболисти в него. За да се противопостави на мощта на шампионите в атака, наставникът на Фрайбург Кристиан Щрайх избра нетипичната за отбора му схема с петима в защита. Това обаче в никакъв случай не спря домакините, които бяха неудържими и завършиха срещата с цели 31 изстрела по посока на вратата - нов рекорд за сезона в Германия! Като цяло те пропуснаха поне 8-9 чисти положения. На няколко пъти гредата лиши Байерн от още попадение след шутове на Томас Мюлер и Хуан Бернат. Край тъчлинията Пеп трябваше да гледа как Мюлер, Робен, Франк Рибери и Марио Гьотце се надпреварваха да стрелят или в аут, или във вратаря Роман Бюрки. В началото и реферът подмина ситуация, при която футболист на Фрайбург игра с ръка в собственото поле.

За всичките 90 минути тимът на Фрайбург мина центъра не повече от 5-6 пъти и завърши с два удара към Мануел Нойер, първият чак в 76-ата минута. В 14-ата минута все пак Кристиан Гюнтер пропусна да изведе гостите напред, след като се озова сам срещу Нойер, но в последния момент Рафиня му изби топката. Така баварците поставиха нов рекорд изобщо в Бундеслигата за най-малко допуснати голове след първите 16 кръга - само три.

Първият гол за Байерн дойде в 41-ата минута, когато Рибери свали с глава към Робен и той забоде своето попадение №100 за клуба във всички турнири, и то в едва 184 мача. В 48-ата минута Мюлер беше точен за 2:0 след удар в гредата на Бернат.

Последният двубой на шампионите за годината е в петък срещу Майнц 05 на "Кофас Арена".

В същото време загубата изпрати Фрайбург под чертата. Тимът ще има шанс да се измъкне от там при успех над Хановер 96 в неделя.