Виляреал шокира Атлетико (Мадрид) насред "Калдерон" (видео)

Отборът на Виляреал изненада неприятно Атлетико (Мадрид) в гостуването на "Висенте Калдерон" от 15-ия кръг в Примера дивисион. "Жълтата подводница" стигна до успех с 1:0 и спря серията от 3 поредни победи на своя съперник, който така изпусна да застигне втория в класирането Барселона.

Атлетико пръв успя да стигне до гол в 59-ата минута чрез Марио Манджукич, но попадението бе отменено заради нарушение на хърватина в борбата за висока топка. Домакините продължиха да бъдат по-активни и повече да търсят успеха, но в 84-ата минута бяха наказани. Лусиано Вието бе намерен в предни позиции, той финтира защитник и с прекрасен удар отбеляза за 0:1, като този резултат се запази и до края на мача.

Така Виляреал записа четвърта поредна победа и излезе на 6-ото място във временното класиране с 27 точки в актива си. Атлетико пък остава 3-ти с 32 точки.