Лудогорец приключи годината с 45-минутна впечатляваща продукция, Мисиджан се прочу (видео)

Отборът на Лудогорец приключи годината с победа. В последен мач от 19-ия кръг на "А" група българският шампион се наложи с минималното 1:0 над Ботев (Пловдив). Единственото попадение в срещата бе дело на Абел Анисе в 27-ата минута.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев изнесоха впечатляваща продукция през първото полувреме. "Орлите" играха агресивно и разнообразно. Непрестанно атакуваха по крилита и прецизните пасове в коридор и захожданията по крилата изобилстваха. През първата част домакините направиха цели шест пропуска сами срещу вратаря, като четири от тях бяха на Мисиджан.

Втората част Лудогорец намали темпото. Това позволи на играчите на Петър Пенчев да погледнат по-смело в атака. "Канарчетата" сътвориха няколко опасни атаки и съвсем спокойно можеше да отбележат гол, ако Иван Цветков и Лъчезар Балтанов бяха по-концентрирани.

В 4-ата минута домакините създадоха първата голова ситуация. Марселиньо изведе Върджил Мисиджан сам срещу Адам Стаховяк, но холандецът сбърка като не овладя от въздуха топката. Стражът на "канарчетата" се възползва от неумението на крилото и с намесата си предотврати опасността.

Четири минути по-късно Марселиньо отново изведе Мисиджан очи в очи със Стаховяк. Бързоногият състезател стреля слабо и за стража на гостите не бе проблем да спаси.

Острите набези на домакините продължиха. В 15-ата минута Мисиджан направи трети пропуск сам срещу вратаря.

В 22-ата минута възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха поредния си фрапантен пропуск. Жуноир Кайсара изведе Мисиджан на чиста позиция. Холандецът замахна, че ще шутира и прибра топката, след каето намери Жуниор Кашада. Бразилецът обаче не успя да уцели вратата от няколко метра.

Така се стигна до 27-ата минута, когато Абел Анисе зарадва пълните трибуни на "Лудогорец арена". Халфът се разписа за 1:0 с удар от границата на наказателното поле. Преди да посети мрежата, кълбото срещна крака на бранител на Ботев.

В 32-ата минута пропуските на Мисиджан преминаха всякакви граници, тъй като фланговият играч пропусна да вкара за четвърти път сам срещу Стаховяк.

В 41-ата минута Ботев създаде първата опасна ситуация. Момчил Цветанов центрира отляво към Иван Цветков, който от 5-6 метра шутира право в обсега на Милан Борян.

Минута по-късно Светослав Дяков изведе в коридор Михаил Александров. Националът на България преодоля Стаховяк, но не успя да вкара. Изстрелът под ъгъл му се отби в десния стълб.

Втората част премина в споделено надмощие. Ботев заигра по съвсем различен начин и затрудни максимално своя опонент. В самото начало Иван Цветков имаше възможност да изравни, но не успя да прехвърли Борян.

В 52-ата минута след грешка на Анисе, Ботев организира опасна контраатака. Мариян Огнянов сложи топката на главата на Лъчезар Балтанов, който стреля с глава, но Милан Борян спаси.

Българският шампион отговори със скоростна атака в 60-ата минута. Мисиджан напредна мощно и подаде към Юнес Хамза, който от изгодна позиция, необезпокояван стреля високо над напречната греда.

До края на двубоя "жълто-черните" имаха още един шанс за спечелване на точка, но Християн Казаков не успя да уцели очертанията на вратата от удобна позиция.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 1:0