Арсенал срази Нюкасъл с вдъхновена игра и зрелищни голове (видео)

Арсенал победи с 4:1 Нюкасъл на "Емиратс" в зрелищен двубой с атрактивни голове. Оливие Жиру (15' и 58') и Сантиаго Касорла (54' и 88' - от дузпа) вкараха по две попадения за "артилеристите", а Айосе Перес (63') реализира почетния гол за "свраките".

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер заложи на доста офанзивна схема, в която Алексис Санчес, Жиру и Дани Уелбек започнаха като титуляри. Войчех Шчесни и Матийо Дебюши също стартираха, докато Аарън Рамзи е аут заради контузия.

Алън Пардю бе направил четири промени в сравнение със състава, който започна при победата над лидера Челси в предишния кръг. Джак Алнуик, Майк Уилямсън, Йоан Гуфран и Папис Демба Сисе излязоха за началото.

Домакините поведоха в 15-ата минута, когато Жиру се извиси и засече с глава центриране на Санчес отдясно. Много скоро след това Уелбек вкара за втори път в мрежата на Алнуик, но попадението, което бе реализирано по много техничен начин с удар от малък ъгъл, бе отменено заради спорно нарушение на нападателя срещу Янмаат.

В 21-ата минута "артилеристите" претендираха за дузпа, след като Жиру падна в наказателното поле след единоборство с Тиоте. Лий Мейсън подмина ситуацията, въпреки че контакт между двамата имаше. Десетина минути след това и гостите поискаха 11-метров наказателен удар, когато топката срещна ръката на Уелбек, но Мейсън отново не даде сигнал. В 34-ата минута Нюкасъл бе много близо до изравняването, но Шчесни спаси добър удар с глава на Гуфран, а след това парира и добавката на Сисе, който стреля от около два метра.

Арсенал реши всичко набързо след почивката. Първо, в 54-ата минута, Санчес изведе добре Касорла, който пое отлично и стреля в далечния ъгъл, вкарвайки красив гол. Четири минути след това Жиру покачи на 3:0 с второто си попадение в срещата. Французинът засече по атрактивен начин на близката греда центриране на Белерин.

В 63-ата минута Айосе Перес намали след точен удар с глава. Центрирането дойде от пряк свободен удар, изпълнен от Колбек. Две минути преди края Касорла, който днес навършва 30 години, бе точен от дузпа за крайното 4:1.

Арсенал е на шеста позиция с 26 точки. Нюкасъл е седми с три по-малко.