Случаен гол удължи лошата серия на Майнц 05 (видео)

За седми пореден двубой Майнц 05 остана без победа в Бундеслигата, като този път завърши 1:1 с Щутгарт на "Кофас Арена". Съотборниците на контузения Тодор Неделев се представиха много силно до 72-ата минута, когато допуснаха съперника да изравни. Тогава влезлият като смяна Филип Костич пробва центриране в наказателното поле, но топката, изненадващо дори за него, влетя директно в мрежата.

През първото полувреме домакините бяха повели чрез Йоханес Гайс, който в 36-ата минута заби красиво попадение от фал. Секунди преди почивката Жуниор Диас изпусна да направи 2:0 от няколко метра.

Майнц доминираше и след почивката, но случайният гол смути тима. Едва в 88-ата минута те стигнаха до чисто положение, но ударът на Шинджи Оказаки беше изби от голлинията от Кристиан Гентнер.

Така "05" няма успех от почти два месеца и вече е само на 3 точки от изпадащите. Щутгарт пък остава последен, но само на точка от спасителното 15-о място.