Валенсия се разправи с Райо (видео)

Отборът на Валенсия постигна първа победа от пет кръга насам след убедително 3:0 над Райо Валекано в среща от 15-ия кръг на Примера дивисион, играна пред 43 510 зрители на "Местайя". Софиан Фегули (13 и 34) и Пабло Пиати (36) отбелязаха за "лос бланкинегрос".

"Прилепите" на Нуно Санто изиграха вдъхновено първо полувреме, украсено с три попадения. Още в четвъртата минута Антонио Бараган поиска дузпа, но съдията подмина доста спорното положение. Гостите от "Вайекас" пресираха дълбоко, но така отваряха пространства пред Кристиан Алварес. В 13-ата минута Бараган центрира отдясно и Фегули отбеляза с глава с насочване в близкия ъгъл.

В 16-ата Пабло Пиати отправи страхотен удар, но Алварес се разтегна. В 28-ата "пчеличките" бяха близо до гол - Гаел Какута остави на Алберто Буено, но неговият изстрел не беше достатъчно прецизен. "Бяло-черните" отвърнаха с два безмилостни удара и 3:0. В 34-ата минута Алваро Негредо стреля с глава, вратарят изби, а Фегули добави в мрежата. Стотина секунди по-късно резултатът набъбна до 3:0. Аржентинският дребосък направи двойно с Негредо, шмугна се между защитниците и с точно насочване отбеляза в левия ъгъл.

Втората част започна с двойно положение за тима на Пако Хемес, но Диего Алвеш на два пъти се справи с опитите на Лео Баптищао. В 57-ата минута получилият шанс в стартовия състав Родриго де Паул шутира близо до целта. В 70-ата Андре Гомеш беше изгонен с втори жълт картон. В 81-ата резервата Родриго Морено излезе сам срещу Алварес и стражът спечели дуела.

С успеха си валенсианци се затвърдиха на петата позиция. Кастилският тим е 11-и.