Пропадането на Саутхамптън продължава, Бърнли върви нагоре (видео)

Саутхамптън допусна четвърта поредна загуба в Премиър лийг, след като отстъпи с 0:1 като гост на Бърнли. За сметка на това новакът в елита продължава с доброто си представяне в последно време, като тимът вече е над зоната на изпадащите.

"Светците" пропуснаха изключително добра възможност да поведат в резултата в 60-ата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Бойд срещу Бертранд. Душан Тадич обаче пропусна да реализира 11-метровия наказателен удар. Бърнли се възползва от ситуацията и в 73-ата минута Ашли Барнс откри резултата, възползвайки се от груба грешка на Клайн, който изгуби топката. Нападателят нахлу в наказателното поле, стреля и след рикошет в Тоби Алдервейрелд коженото кълбо влезе във вратата на Форстър.

В края гостите можеха да стигнат до равенството, но Виктор Уаняма пропусна с глава. Така Саутхамптън записа пети пореден двубой без победа. "Светците" засега остават на пета позиция с 26 точки. Бърнли е 17-и с 15.