Барса потъна край Мадрид (видео+галерия)

Отборът на Барселона вече изостава с четири точки от лидера Реал Мадрид след издънка като гост на Хетафе в мач от 15-ия кръг на Примера, завършил 0:0. Двубоят се игра при непрестанен дъжд в мадридското предградие Хетафе. Каталунците имаха тотален превес, но не създадоха достатъчно чисти положения срещу гъстата отбрана в синьо.

Хетафе - Барселона - 0:0 При отсъствието на Неймар Педро Родригес зае позиция в нападение до Лионел Меси и Луис Суарес. Жерард Пике и Жереми Матийо действаха като централни защитници. Луис Енрике се завърна към традиционната схема 4-3-3. Козмин Контра разположи играчите си в 4-4-1-1 и най-отпред разчиташе на Самир. Интересен факт е, че на двубоя на "Колисеум Алфонсо Перес" присъстваха ултраси от крайната групировка поддръжници на Барса "Бойксос Нойс", които имат забрана за срещи на "Камп Ноу".

Хетафе - Барселона - 0:0 "Блаугранас", играещи днес в розово-оранжеви екипи, поеха инициативата с началото на двубоя. "Сините" домакини се прибраха плътно с цел да опазят вратата си. В първия четвърт час липсваха всякакви положения пред двете врати. В шестата минута се получи любопитно положение, когато останаха съмнения дали Клаудио Браво прекрачва наказателното поле с топка в ръцете.

Хетафе - Барселона - 0:0 Първият удар беше факт едва в 14-ата минута - доста неточен на Луис Суарес. Минута по-късно каталунците развиха хубава акция, но Педро остана в засада. При следващото нападение отново "седмицата" сбърка и притъпи атаката. В 18-ата топката се задържа в наказателното поле на кастилци, Лео Меси стигна до топката, но след изстрела му имаше рикошет и Висенте Гуаита улови безпроблемно. В 20-ата стражът изби след центриране отляво, Чави Ернандес опита шут от дъгата, но се получи силен пас към Суарес, който от шест метра насочи над гредата.

Хетафе - Барселона - 0:0 В рамките на 21-ата минута и двата тима изразиха бурни претенции за дузпа. Първо Хуан Валера игра с ръка в наказателното поле на "сините", а след това Даниел Алвеш докосна топката непозволено след центриране на Анхел Лафита. И при двата случая младият съдия Виканди Гаридо замълча, а трябваше да посочи белите точки. В 32-ата Хета си изработи страхотна възможност за гол: Лафита премина покрай Алвеш и шутира мощно по диагонала от 17 метра, но чилийският страж изби в корнер.

Хетафе - Барселона - 0:0 В 38-ата Суарес центрира отляво, но Чави не съумя да засече. Две минути след това уругваецът смени фланга, финтира Алексис Руано и достави нова топка за Чави, "шестицата" опита технично изпълнение с пета, но Налдо внимаваше. Като цяло Барса срещна сериозни трудности в нападение преди почивката и пролича липса на идейност, а иначе владението на топката за "лос кулес" беше цели 76 процента.

Хетафе - Барселона - 0:0 Втората част започна с хитро високо подаване зад защитата на Меси, но Чави за малко не достигна до топката. В 48-ата минута Лафита беше сам в атака за Хетафе и шутира силно от 24 метра, при което Браво непоклатимо улови. В 50-ата Чави успя да подаде на Меси в наказателното, а аржентинецът срещна стена от съперници.

Хетафе - Барселона - 0:0 В 52-ата и късметът обърна гръб на каталунците. Лео завъртя прекрасно топката от 20-метров фаул, Гуаита не помръдна, но топката се удари в напречната греда. Това беше осма греда за Ла Пулга в Примера през този сезон. В 55-ата Суарес реши да стреля и го направи доста неточно. В 58-ата Меси отново шутира от фаул, който беше по-удобен за центриране. Топката беше коварна, но Гуаита изби.

Хетафе - Барселона - 0:0 В 61-ата Суарес не сполучи с подаване в наказателното поле. В 63-ата Алба центрира изненадващо към дъгата, оттам Чави опита изстрел от въздуха, но топката напусна в аут. В средата на втората част в игра се появи Андрес Иниеста на мястото на слабия днес Иван Ракитич. В 69-ата Алба беше на чудесна позиция, но центрира безобразно. В същата минута левият бек качи топката на главата на Меси, но ударът беше непремерен.

Хетафе - Барселона - 0:0 В 71-ата Педро центрира остро в малкото наказателно, но се намери крак в синьо да избие жертвено. В 74-ата Алба направи поредното си центриране, получи се рикошет, а Суарес опита неуспешен ножичен удар на три-четири метра от голлинията. В 80-ата минута Даниел Алвеш напусна играта заради болки, отстъпвайки място на Адриано Корея. В 83-ата се отвори шанс за Меси, но за пореден път шутът беше блокиран след точно заставане на Пабло Сарабия. В самия край футболистите на Луис Енрике нямаха сили и идеи за преодоляване на съперника и оставиха две точки край Мадрид.

Хетафе - Барселона - 0:0 Барса приключва годината с два мача през следващата седмица. Първо е протоколният реванш за Купата на краля срещу Уеска, а в събота е домакинството на Кордоба от Ла Лига.