Хофенхайм излъга Айнтрахт в края (видео)

Отборът на Хофенхайм спечели с 3:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в първия мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Успехът дойде с гол в 87-ата минута на Роберто Фирмино. Преди това домакините на два пъти повеждаха, но допускаха гостите да стигнат до изравняване.

Първият гол в мача падна в края на първото полувреме, когато Кевин Фоланд откри. Гостите се върнаха в мача чрез Айгнер в 58-ата. Адам Салай отново изведе домакините напред в 65-ата минута, но Харис Сеферович изравни 12 минути по-късно. Все пак Хофенхайм показа повече воля за победа и я постигна в самия край на срещата. Таха Хофе изпревари в класирането днешния си съперник. Двата тима са 7-и и 8-и, като имат съответно 23 и 21 точки.