Лион громи аутсайдер, Фекир изпуска дузпа

Отборът на Лион разгроми с 3:0 у дома слабака Каен в среща от 18-ия кръг и излезе на трето място във временното класиране на френската Лига 1. С оновен принос за успеха на водения от треньора Юбер Фурние тим беше Александре Лаказет, който се разписа на два пъти - в 7-ата минута от дузпа и в 57-ата. Ясин Бензия сложи точка на спора в 62-ата. В 76-ата минута резултатът можеше да стане още по-крупен, но Набил Фекир пропусна дузпа.

Така Лион събра 36 точки и е само на една от втория Пари Сен Жермен, който е и с мач по-малко. Каен пък е на дъното на таблицата с едва 14 точки.

С двете си попадения Лаказет вече има 15 гола и води в класирането при голмайсторите. Любопитното е, че за 18 кръга той отбеляза толкова, колкото за целия сезон 2013/2014.